środa, 27 stycznia 2016

Hotel St. Bruno Giżycko


W pięknym Giżycku, bogatym w liczne atrakcje turystyczne, zabytki oraz w otoczeniu malowniczych jezior mazurskich, przy ulicy ulicy Świętego Brunona, niedaleko centrum miasta, tuż obok zabytkowego mostu obrotowego nad Kanałem Łuczańskim, położony jest i oczekuje na gości Hotel St. Bruno, który zaprasza osoby niepełnosprawne na turnusy rehabilitacyjne. Dzięki unikalnej okolicy, czystemu powietrzu i licznym atrakcjom goście mają zapewnioną moc wrażeń i atrakcji. Hotel powstał w wyniku renowacji i rozbudowy zbudowanego przez Krzyżaków zamku w Giżycku, którego początki sięgają 1285 r. Przekształcenie tego miejsca w elegancki hotel nie odebrało mu dziejowego kolorytu, w każdym kąciku czuć tu historię i wkład w jego istnienie wielu minionych pokoleń. 
Ośrodek posiada uprawnienia do organizowania turnusów rehabilitacyjnych (OD/28/0007/14), o charakterze: nauki niezależnego funkcjonowania z niepełnosprawnością, psychoterapeutyczne, rekreacyjno-sportowe i sportowe (sporty wodne), rozwijający zainteresowania i uzdolnienia (hipoterapia, militarne), usprawniająco-rekreacyjne, dla osób ze schorzeniami: FENYLOKETONURIA, SCHORZENIA METABOLICZNE, choroba psychiczna, dysfunkcja narządu ruchu (w tym osoby poruszające się na wózku inwalidzkim), padaczka, upośledzenie umysłowe, schorzenia układu krążenia. Zabiegi rehabilitacyjne odbywają się na sali rehabilitacyjnej, ośrodek posiada własny kryty basen, gabinet odnowy biologicznej i spa, gabinety masażu, elipse multiplex, goście mogą skorzystać z okładów termalnych oraz zabiegów kosmetycznych.
Hotel St. Bruno posiada własną przystań wodną połączoną z Kanałem Łuczańskim, skąd można wyruszać wyczarterowanym jachtem na rejsy po mazurskich jeziorach. Na wyposażeniu przystani są również rowerki wodne i kajaki. Na ogrodzonym terenie Ośrodka znajdują się: boisko do gry w piłkę siatkową, plac zabaw dla dzieci oraz oranżeria – przeszklony, zadaszony budynek - miejsce spotkań i zabaw towarzyskich. Dużą atrakcją wśród gości cieszy się sala do kręgielni, miłośnicy czytania znajdą coś dla siebie w bibliotece. Odpoczywający w Hotelu St. Bruno mogą korzystać w pełni z uroków mazurskich jezior, organizatorzy pobytu oferują organizację wyjść do ciekawych miejsc w okolicy, grille, ogniska, wieczorki towarzyskie itp.
Zabudowania Hotelu tworzą trzy części. Pierwszą z nich jest odrestaurowany zamek z XIII w., gdzie znajduje się 21 pokoi mieszkalnych. Dwie pozostałe części stanowią rozszerzenie i odwzorowanie historycznych obiektów, mieszcząc jednocześnie 46 pokoi i 2 najwyższej klasy apartamenty. Cześć pokoi posiada balkony z widokiem na park. Na terenie kompleksu mieści się: nowoczesny plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, place ogniskowe, parking oraz garaże. Ośrodek przygotował 1 pokój dwuosobowy specjalnie przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich. Obiekt przygotował również 15 stanowisk dla Camperów. Na koniec dodam, że w Hotelu funkcjonują i oczekują na gości kuchnia oraz stołówka serwujące znakomite dania kuchni polskiej oraz regionalnej. Po bliższe szczegóły zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Hotelu St. Bruno.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz