czwartek, 1 listopada 2012

Sanatorium Uzdrowiskowe Budowlani w Augustowie


W pięknym i malowniczym Augustowie, około 3 km od centrum miasta, pośród zdrowych i gęstych lasach sosnowych, w otoczeniu trzech, o krystalicznie czystej wodzie, jezior, położone jest sanatorium uzdrowiskowe, całoroczne, Budowlani. Otoczenie sosnowymi lasami sprawia, że powietrze w Augustowie przesycone jest wonnymi olejkami eterycznymi, stanowi to idealną okazję do odpoczynku dla alergików oraz osób, mających problemy z drogami oddechowymi. Dla spacerowiczów, na brzegiem pobliskiego jeziora, przygotowane są bulwary spacerowe oraz pomosty - idealna okolica do uprawiania aktywnych form turystyki, sportów wodnych a także oddać się pasji wędkarskiej.
Baza noclegowa składa się na 180 miejsc w pokojach mieszkalnych, wyposażonych w standardowe udogodnienia pokojów hotelowych, dodatkowo, przygotowano 6 miejsc mieszkalnych przystosowanych dla osób na wózkach inwalidzkich. W budynku mieszkalnym znajduje się także stołówka.
Ośrodek posiada wpis do rejestru uprawnionych do organizowania turnusów rehabilitacyjnych: OD/20/0001/11. Typ dostępnych turnusów: usprawniające - rehabilitacyjne. Na kuracjuszy czeka wykwalifikowana kadra oraz zaplecze rehabilitacyjne, min. - siłownia, inhalatornia, gabinet balneoterapii, gabinet fizykoterapii, gabinet hydroterapii, gabinet masażu. W czasie wolnym, oprócz spacerów i zwiedzania okolicy, można skorzystać ze stołu bilardowego, biblioteki, stołów do tenisa. Zapraszam na stronę internetową ośrodka Budowlani.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz